Tenis

12.03.2019 | 22.21

IW: Shapovalov deklasirao Čilića u 3. kolu

Marin Čilić

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u šesnaestini finala Indian Wellsa od Kanađanina Denisa Shapovalova sa 2:0, po setovima je bilo 6:4 i 6:2.

Marin Čilić

Yong Teck Lim/Getty Images

Prvi set je Šapovalov dobio za 39 minuta i to uz samo jedan napravljen break. Kanađanin je oduzeo servis Čiliću u petom gemu, a bila je to jedina break šansa za bilo kojeg od dvojice tenisača u tom setu.

U drugom setu se 11. tenisač svijeta držao do 2:2, ali je u petom gemu izgubio servis. Shapovalov je poveo 3:2, da bi zatim napravio još jedan break, što mu je trasiralo put prema pobjedi od 6:2 u tom setu.

Sljedeći protivnik Shapovalovu će biti Hubert Hurkacz koji je savladao Keija Nishikorija sa 2:1.