Dr. Ivo nakon velike borbe ušao u glavni turnir

Cincinnati 11. kol 201923:09 > 23:12
Kevork Djansezian/Getty Images

Ivo Karlović izborio je glavni ždrijeb Cincinnatija nakon što je na posljednjoj prepreci kvalifikacija pobijedio Philippa Kohlschreibera sa 6:7(4), 7:6(1), 6:4.

U prvom setu tek je Nijemac imao tri prilike za break, od čega su dvije bile i set lopte, ali spasio ih je Karlović. Ipak, u 13. igri Kohlschreiber slavi sa 7:4.

I u drugom setu Karlović je morao spašavati dvije break lopte, u 11. gemu dvaput je odlično reagirao. Opet je odlučio tie-break gdje Dr. Ivo nije dao nikakvu šansu Nijemcu.

Karlović je prve break lopte dočekao u sedmom gemu kada je iskoristio treću, pa nakon toga sigurno priveo meč kraju.

Karlović će tako još jednom zaigrati u glavnom ždrijebu jedinog turniru iz Masters 1000 serije na kojem odigrao svoje jedino polufinale. Bilo je to prije 11 godina, kad je za plasman u to polufinale pobijedio baš Kohlschreibera, što je bila jedna od njegove dvije pobjede u njihovih šest međusobnih dvoboja do danas.

Karlović se u glavnom ždrijebu pridružio Borni Ćoriću i Marinu Čiliću.