Đoković osvojio Cincinnati i ispisao povijest

Cincinnati 19. kol 201822:42 > 20. kol 2018 0:14
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Novak Đoković je ispisao povijest tenisa - postao je prvi tenisač koji je osvajao barem jednu titulu na svakom turniru iz Masters 1000 serije. Cincinnati je osvojio pobjedom protiv Rogera Federera u dva seta.

Đoković je pobjedom protiv Federera došao do 70. titule u karijeri, a 31. na Mastersima.

U meču koji je trajao sat vremena i 25 minuta, prvi set se igrao gem za gem do rezultata 3:3, kada Đoković radi break za 4:3 te je nakon toga mirno priveo set kraju. U drugom setu se igralo nešto dinamičnije, već na startu Federer radi break i vodi 2:0, međutim, Đoković odmah uzvraća i vraća stvari u egal. Ponovno, pri rezultatu 3:3, srpski tenisač break loptom okreće meč u svoju korist i završava susret uz još jedan 6:4 rezultat.

Đoković je sigurnom igrom slavio sa 6:4, 6:4 i tako pobijedio Federara koji ga je najviše puta pobeđivao u finalima Cincinnatija – čak tri od pet poraza u finalima prije ovoga Đoković je doživeo upravo od Švicarca.

Đoković i Federer odigrali su do sada 46 mečeva, sada dvije pobede više ima Srbin.