Martić poražena od Anisimove, Čilić nastavlja danas

Cincinnati 17. kol 20189:33 > 9:35
David Ramos, Getty Images Sport

Hrvatska tenisačica Petra Martić u četvrtak je u 2. kolu WTA turnira u Cincinnatiju, u meču koji je nekoliko puta prekidala kiša, poražena od 16-godišnje Amerikanke Amande Anisimove sa 4-6, 3-6.

Martić, koja je u 1. kolu napravila iznenađenje svladavši 12. igračicu svijeta Ruskinju Dariju Kasatkinu, protiv 16-godišnje Anisimove (173. na WTA listi) loše je koristila prilike za “break”. Od 14 šansi za oduzimanje servisa iskoristila je samo u jednu, u drugom setu.

Koliko je Petra Martić prilika propustila najbolje pokazuje prvi set, gdje je na startu imala sedam lopti za “break”, pa kod 3-3 još dvije, ali ništa nije uspjela realizirati. I na kraju je Anisimova, juniorska pobjednica US Opena koja je dobila pozivnicu za glavni ždrijeb, uspjela proći u 3. kolo.

Naš najbolji tenisač i osvajač naslov ovdje u Cincinnatiju prije dvije godine Marin Čilić, nije uspio završiti svoj meč protiv mladog Rusa Karena Khachanova. Marin je osvojio vrlo napet prvi set sa 7:6, u drugom setu odmah na početku Rus radi brejk i mirno privodi taj set kraju.

Početkom trećeg seta kiša je prekinula nakratko susret kod 1:0 za Čilića, ubrzo se počelo ponovno igrati no kiša je počela sve jače padati i kod 1:1 i 40:0 za Marina meč je prekinut i prebačen za danas.