Karlović i Nadal danas igraju svoje mečeve

Grant Halverson/Getty Images

Kiša je u noćnom programu zadavala muke tenisačima na Mastersu u Cincinnatiju, a u dnevnom programu je, također uz prekide, završeno šest mečeva.

Grigor Dimitrov je bio bolji od  del Potra i slavio je u dva seta – 6:3, 7:5 nakon sat i 40 minuta igre. U prvom setu je Bugarinu bio dovoljan jedan break, da bi se drugi set pretvorio u jednosatni maraton u kome je Del Potro prvi stigao do breaka i imao tri set lopte koje nije uspio iskoristiti pa je Dimitrov zakazao četvrtfinalni okršaj sa Yuichi Sugitom.

Sugita je naon preokreta i tri odigrana seta bio bolji od Karena Khachanova 6:7, 6:3, 6:3.

Nakon početne razmene breakova u prvom setu, igralo se gem za gem do tiebreaka u kome je bolji, bez izgubljenog poena, bio Khachanova. Ipak, nije uspio iskoristiti taj dobar momenat iz tiebreaka u drugom setu pa je već u drugom gemu pretrpio break što se pokazalo kao presudno za drugi set koji je pripao Japancu koji je u trećem setu napravio dva breaka i iskoristio prvu meč loptu kako bi se plasirao u četvrtfinale.

U nastavku natjecanja gledat ćemo i  Donaldosna koji je bio bolji od Basilashvilija  (6:4, 7:6) kao i Isnera koji je izbacio  Tiafoea. Upravo će Donaldson i Isner činiti drugi četvrtfinalni par.

Treći nositelj Dominic Thiem u četvrtfinalu će se sastati sa Davidom Ferrerom.

Thiem je u dva seta savladao  Manarina (7:6, 7:6) dok je David Ferrer sa 6:4, 6:4 bio bolji od Pabla Carrene Buste.

Dvoboj Iva Karlovića i Nicka Kyrgiosa  je prekinut pri rezultatu 4:3 za Karlovića u prvom setu. Na servisu će kada se meč nastavi biti Kirijos. Rafael Nadal i Alberto Ramos nisu uspjeli ni započeti meč tako da će pobjednici ova dva dvoboja danas dva puta morati na teren.