Zverev sredio Federera za finale u Londonu

ATP World Tour Finals 17. stu 201816:53 > 16:56
Clive Brunskill/Getty Images

Njemački tenisač Alexander Zverev prvi je finalist završnog turnira sezone kojeg u Londonu igraju osmorica najboljih tenisača svijeta. On je u polufinalu nadigrao Rogera Federera u dva neizvjesna seta.

U prvom setu obojica tenisača su lako osvajala gemove na svoj servis, a u prvih 11 gemova i vođdtva Zvereva od 6:5 nije bilo nijednog izjednačenja. Potom je uslijedio fantastičan gem Zvereva, koji se izborio za tri break-lopte i iskoristio prvu za 1:0.

Drugi set je donio više uzbuđenja – u trećem i četvrtom gemu servis su prvo gubili Zverev, pa Federer, a potom do tie-breaka nije bilo mnogo ubuđenja. U završnom gemu ključnu prednost je njemački tenisač ostvario u završnici i poveo sa 6:4, što je bila i prednost koja mu je donijela pobjedu.

Zverev je na taj način postao najmlađi polufinalist od 2009. godine i Juana Martina del Potra.

Susret je trajao 97 minuta, a u drugom polufinalu dana sastaju se Novak Đoković i Kevin Anderson od 21 sat. Izravan prijenos susreta možete pratiti na našem drugom kanalu (SK 2).