Čilić se oprostio od Londona drugim porazom

(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Novak Đoković nastavio je dominaciju protiv Marina Čilića ostvrivši 17. pobjedu protiv najboljeg hrvatskog tenisača.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Đoković je odigrao još jedan gotovo savršen meč, pogotovo na servisu. Čilić nije uspio doći niti do jedne break prilike, a najbolji svjetski tenisač servirao je zaista nevjerojatno izgubivši svega pet poena na servisu.

Čilić je prikazao čvrstu igru u prvom setu, pokušavao je kontrirati sjajnom Novaku, no bez pravog rezultata. Marin je izgubio tie-break 9:7. Hrvatski tenisač je u Londonu ovoga tjedna izgubio svih pet tie-breakova. U drugom setu meč je otišao u jednosmjernu ulicu, Đoković je iskoristio dvije od sedam break prilika, dok je Marin izvlačio što je mogao, pogotovo na drugom servisu (5-16). Ovo je bila 17. pobjeda Đokovića nad Čilićem, Marin je upisao dvije pobjede.

Polufinala su poznata. U subotu od 15 sati na teren će izaći Roger Federer i Alexander Zverev, a u večernjem terminu od 21 sat igraju Đoković i Anderson. Što se tiče turnira parova, nažalost neće biti hrvatskih predstavnika. U prvom polufinalu igrati će se Murray/Soares protiv Mikea Bryana i Jacka Socka, sliejde Herbert/Mahut protiv Kolumbijaca Cabala i Faraha.

Sve polufinalne mečeve u obje konkurencije možete pratiti u izravnim prijenosima na Sporklub 2 počevši od 13 sati.