Thiem ostao "živ", Federeru set dovoljan za prolaz

Alex Pantling/Getty Images

Austrijski tenisač Dominic Thiem pobijedio je Keija Nishikorija iz Japana u trećem kolu grupne faze na završnom Mastersu sezone u Londonu sa 6:1 6:4 za sat i 26 minuta igre.

Thiem je poražen u oba meča u Londonu, dok je Nishikoriju poslije trijumfa protiv Rogera Federera na startu i jedan osvojen set garantirao plasman u polufinale, ali nije uspio.

Japanac ima još teoretske šanse da se nađe među četiri najbolja, međutim, jasno je da je sve u rukama Federera, kojeg i jedan osvojen set vodi u polufinale.

Ukoliko Kevin Anderson, koji je sa dva trijumfa već u polufinalu, pobijedi Švicarca sa 2:0 odlučivat će set količnik jer bi u tom slučaju Federer, Nishikori i Thiem imali identičan učinak, pobjedu i dva poraza.

Susret između Federera i Andersona počinje u 21 sat, uz prijenos na SK.