Borna Ćorić za SK: Đoković može biti uzor svima (VIDEO)

sport klub

U sezoni koja je na izmaku ostvario je 39 pobjeda i 20 poraza, osvojio titulu u Halleu velikom pobjedom nad Federerom, igrao prvo Masters finale u Šangaju, a prvi put je i prošao dalje od trećeg kola na GS turnirima.

Trenutno je Borna Ćorić u Londonu, kao druga alternativa za završni Masters.

To smo iskoristili za razgovor sa 22-godišnjim Zagrepčaninom o sezoni za nama, finalu Davis Cupa, sljedećoj sezoni, Novaku Đokoviću…

“Malo je čudan osjećaj (što sam na turniru, a ne igram), nikada mi se to prije nije dogodilo, ali što je tu je – znao sam da će tako biti, to sam očekivao. Stigao sam ovdje s namjerom pripremiti se za veliko finale DC u Lilleu. Bolje nego da sam kod kuće, vjerojatno tamo ne bih toliko trenirao i ne bih bio toliko fokusiran“, počinje Ćorić za Sportklub.

Borna se osvrnuo na finale u Lilleu: “Očekujem jako dobro finale, kvalitetni igrači su tu, 30.000 navijača i sjajna atmosfera. Igra se na zemlji, tako da će biti malo duži poeni nego inače. Nadam se pobjedi, to nam je cilj – 2016. godine nismo uspjeli osvojiti salataru, sada mislim da imamo jaku ekipu i nadam se da ćemo uspjeti“, te dodaje:

“Teško je riječima opisati osjećaje kada se igra Davis kup, ali sigurno je da postoji puno više pritiska. Navikao sam cijeli život igrati samo za sebe, uvijek gledam iz svoje perspektive, a u DC igram za Hrvatsku i za naše navijače. Nije mi svejedno nikada, uvijek imam dodatni pritisak koji mi je do sada davao dodatnu snagu – i prije, 2015. i 2016. kada nisam bio u dobroj formi, u Davis kupu sam uvijek bio bolji. Nadam se da će tako biti i sada“.

Na pitanje kako je Borna Ćorić drugačiji sada u odnosu na prije 365 dana, odgovara:

“Dobro pitanje, ne znam, možda sam malo teži“, nasmijao se Ćorić, “Imam jedno dva-tri kilograma više. Mislim da sam malo sazrio, što je normalno, to dođe s godinama. Mislim i da sam napredovao u svim segmentima – i teniski i fizički i mentalno, pa je to rezultiralo mojom najboljom godinom“.

No, da ne duljimo, EKSKLUZIVNI intervju možete pogledati u videu ispod: