Čilić ponovno izgubio nemoguće, Sock kaznio pogreške

Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u drugom kolu ATP Finalsa u O2 Areni u Londonu, a bolji od njega bio je Amerikanac Jack Sock.

(Photo by Gene Sweeney Jr./Getty Images)

Čilić je izgubio od Socka rezultatom 1:2, po setovima 7:5,2:6,6:7(4), nakon 2 sata i 28 minuta igre.

Hrvatski tenisač je kao i protiv Alexandrea Zvereva imao sve u svojim rukama, ali je ponovno doživio neočekivan pad i upisao novi poraz.

Prvi set je bio dosta izjednačen i oba tenisača su držala svoj servis do rezultata 6:5 za Čilića, a tada Međugorac koristi treću break loptu i osvaja set.

U drugom setu Sock odmah pravi break i psihički se vraća u meč. U nastavku Amerikanac još jednom Čiliću uzima servis za laganih 6:2.

Treći set je ponovno Čilić započeo odlično i poveo sa 3:0, ali onda je ponovno imao neobjašnjiv pad. Amerikanac je to odlično iskoristio i vratio se u meč. Otišlo se na kraju tog seta u tie-break, u kojem je Čilić poveo 3:2, ali nakon toga je uzeo samo jedan poen i Sock je na kraju zasluženo slavio.

Čilić će u posljednjem kolu grupe Boris Becker igrati protiv Rogera Federera.