Marin Čilić poražen na početku Mastersa

(Photo by Julian Finney/Getty Images)

Najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić izgubio je prvi meč na Mastersu u Londonu, Alex Zverev bio je bolji 6:4, 3:6, 6:4.

Čilić je na najgori mogući način započeo meč, izgubljenim servisom u prvom gemu što je bila situacija iz koje se nije mogao vratiti iako je mladi Nijemac nudio prilike. Zverev je puno griješio, Čilić je u nekoliko navrata dolazio do izjednačenja na servisu protivnika, no samo je jednom imao break priliku koju je Nijemac spasio odličnim servisom.

U drugom setu pojavio se puno bolji Čilić, odlično je parirao i učinio slično što je Nijemcu uspjelo u prvom setu, došao je do ranog breaka. Čilić je sjajno servirao u drugoj dionici, izgubio samo šest poena protiv servisa, a jedinu polupriliku Zverev je dobio kod 5:3 kada je hrvatski igrač servirao za set, treći igrač svijeta imao je 15-30 da bi Čilić nanizao tri poena zaredom i odveo meč u treći set.

U trećem gemu finalnog seta, Čilić dolazi do velike prilike, nakon dvije uzastopne pogreške Zvereva, najbolji hrvatski tenisač dolazi do breaka prednosti. Ipak, već u šestom gemu Zverev se vraća iako je Marin imao 40:30 na servisu, no njemački igrač niže tri poena zaredom i vraća break zaostatka.

Zverev je u tim trenucima preuzeo kontrolu u meču, bio je sve agresivniji i precizniji, dok se Čilić u takvim okolnostima više nije mogao snaći. Kod 5-4 i Čilićevog servisa, Nijemac je odigrao četiri vrhunska poena kojima je osigurao pobjednički početak Mastersa.

U konkurenciji parova, Francuzi Herbert i Mahut nadigrali su Rojera i Tecaua 1:6, 7:6, 10:8.