ATP Finale: Federer bez problema protiv Socka

(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Roger Federer pobijedio je Jacka Socka na otvaranju Mastersa u Londonu.

Roger Federer nije se suočio s break loptom Jacka Socka u slavlju nakon sat i pol igre došavši do pobjede u prvom meču na ATP Finalu u Londonu rezultatom 6:4, 7:6.

Debitant Sock bio je najveći dio meča u defanzivi, pokušao je pritisnuti Švicarca kad je to bilo moguće, no Federer je bio predobar s visokm stupnjem koncentracije. Amerikanac je uspio obraniti pet od šest break lopti, no jedna koju nije uspio sačuvati koštala ga je prvog seta.

Iako je drugi set otišao u tie-break, Federer je bio dominantan, posebno na servisu izgubivši samo tri poena, Sock nije bio niti blizu bilo kakve prilike za oduzimanjem servisa.

U 21 sat Marin Čilić i Alexander Zverev izlaze na teren u drugom meču dana pojedinačne konkurencije.

Kombinacija Ryan Harrison i Michael Venus iznenadila je favorizirane Henrija Kontinena i Johna Peersa slavivši u dva seta 6:4, 7:6 u prvom meču konkurencije parova.

U 19 sati nastupaju Julien Rojer i Horia Tecau protiv francuske kombinacije Herbert/Mahut.