Tenis

22.11.2020 | 22.08

Povijest u Londonu: Medvedev osvojio završni Masters

Dominic Thiem

Danil Medvedev novi ja pobjednik završnog Mastersa! Rus je do titule u Londonu došao pobjedom nad Austrijancem Dominicom Thiemom 4:6, 7:6 (2), 6:4.

Daniil Medvedev

REUTERS/Toby Melville

Medvedev je osvojio najveću titulu u karijeri - devetu u karijeri, drugu ove sezone. Rus je postao prvi igrač koji je do trofeja na finalnom turniru došao pobijedivši prva tri nositelja - Novaka Đokovića, Rafaela Nadala i Dominica Thiema.

Medvedev je u Londonu zabilježio svih pet pobjeda i to pošto je prošle sezone na svom debiju doživio tri poraza. Bio je to 10. trijumf zaredom četvrtog tenisača svijeta u toliko odigranih mečeva u studenom.

Danil je dobio 1500 bodova.

Rus je do pobjede u finalu došao poslije još jednog velikog preokreta.

Thiem je osvojio prvi set zahvaljujući breaku koji je napravio u petom gemu i to poslije niza grešaka ruskog tenisača.

Imao je Austrijanac nekoliko break prilika u drugom setu, ali ih nije iskoristio. Iako je u dodatnom gemu poveo 2:0, treći tenisač je potom stao. Vezao je Rus sedam poena i izborio se za treći set.

Tamo je četvrti tenisač svijeta igrao agresivnije, odlučnije, pa je u petom gemu napravio ključni break, koji mu je donio pobjedu.

Finale je bio i oproštaj ovog turnira za londonske O2 Arenu koja ga je ugostila posljednjih 12 godina, a prvo londonsko izdanje 2009. godine također, je osvojio Rus Nikolaj Davidenko. ATP Finals sada seli u Torino.