Tenis

17.11.2019 | 22.16 > 22:22

Tsitsipasu dvoipolsatna drama i najveći naslov karijere

Dominic Thiem

Grčki tenisač Stefanos Tsitsipas pobjednik je ATP Finala nakon što je bio bolji od Austrijanca Dominica Thiema sa 6-7 (6), 6-2, 7-6 (4) u finalnom meču koji je trajao dva sata i 37 minuta igre.

U vrlo izjednačenom meču, kojeg je odlučila 13. igra trećeg seta, Tsitsipas je došao do najvećeg naslova u karijeri u svom prvom nastupu na ATP finalima. Tsitsipas je ujedno i najmlađi tenisač pobjednik završnog turnira od Australca Leytona Hewitta iz 2001.

Dvadesetjednogodišnji Grk je za pobjedu nagrađen s 2.656 milijuna dolara i 1300 ATP bodova, a nije loše prošao niti Thiem s zarađenih 1.302 milijuna dolara i 800 bodova.