Dodig u vječnom društvu rijetkih finalista Wimbledona!

Wimbledon 12. srp 201919:48 > 19:48
Foto: Clive Brunskill/Getty Images

Ivan Dodig i Latisha Chan ponovno će igrati jedno finale Grand Slama, izborili su to pravo nakon pobjede 7:5, 6:4 protiv Koolhofa i Peschke u polufinalu konkurencije mješovitih parova!

Dodig je dosad u karijeri osvojio tri Grand Slam naslova, jedan u muškoj i dva u konkurenciji mješovitih parova – oba potonja sa svojom sadašnjom partnericom, 29-godišnjom Tajpežankom Yung-jan Chan, umjetničkim imenom – Latisha.

Ista je, baš kao i naš tenisač, osvojila i jedan naslov u ženskim parovima, s Martinom Hingis slavila je na US Openu 2017. godine.

Tako je Dodig postao četvrti Hrvat u povijesti koji je došao do završnog meča Wimbledona u svim konkurencijama – nakon Ivaniševića, Čilića i Pavića.

Osim toga, 34-godišnji Međugorac bit će u prilici osvetiti sunarodnjaka Franka Škugora koji je jučer u četvrtfinalu mješovitih parova zaustavljen od Ostapenko i Lindstedta. Upravo oni bit će protivnici za trofej u All England Clubu Dodigu i Chan!

POVEZANO:OVO BOLI, OVO PEČE – ŠKUGOR PRIMIO AS NA 2. SERVIS OD – TENISAČICE!