Ivanišević: Jedan mali iz Beograda, on će biti šampion

Wimbledon 2. srp 201916:21 > 16:34
sportklub

Malo tko zna da smo Marijan Vajda i ja igrali kvalifikacije za Olimpijske igre u Seulu 1988. i naravno ja sam ga dobio. Naravno, osjećam se izvrsno - rekao je Ivanišević

Tri dana ne smiruju se reakcije nakon što je Goran Ivanišević uz Marijana Vajdu postao trener Novaka Đokovića. Naš novinar Neven Cvijanović na terenima All England Cluba razgovarao je s osvajačem Wimbledona 2001. godine.

– Fenomenalan je osjećaj, jedan drugi nivo, vrsta komnuikacije je sjajna. Vidi se zbog čega je on broj jedan. Malo tko zna da smo Marijan Vajda i ja igrali kvalifikacije za Olimpijske igre u Seulu 1988. i naravno ja sam ga dobio. Naravno, osjećam se izvrsno.

sportklub

Kažu ljudi sa strane kako je ova suradnja Ivanišević – Đoković logična, slični ste prema karakeru?

– Mi smo s Balkana, Srbi i Hrvati to je isti mentalitet. Puno puta sam kao trener pripremao taktiku protiv Novaka, nažalost ona je bila neuspješna, ali je zo baš zanimljivo Novaku. On ima odličnu energiju, nije u tenisu sve forhend i bekhend, nekad se baš na tu pozitivnu energiju dobije meč.

Kako ste se upoznali?

– U kampu šjor Niki Pilića je bio jedan mali iz Beograda koji ima 14 i pol godina, a Pilić je rekao on će biti budući šampion.Trenirali smo pola sata i odmah se vidjelo da je to veliki talent.

Naši tenisči su dobro krenuli, slavili su Petra Martić i Ivo Karlović

.- Petra je sve bolja, mislim da je tek shvatila koliko je dobra. Karlo je kao vampir, što je stari to je bolji. Ja mu se klanjam,