Wimbledon: Galović propustio nemoguće, pa ipak prošao

Wimbledon 26. lip 201916:24 > 16:25
Alex Grimm/Getty Images

Viktor Galović plasirao se u treće kolo kvalifikacija Wimbledona svladavši Australca Jamesa Duckwortha u neizvjesnom meču.

Viktor Galović stigao je na korak od plasmana na svoj prvi Grand Slam turnir, i to u Wimbledonu.

Dvadeset-osmogodišnjak rođen u Novoj Gradišci svladao je australskog igrača Jamesa Duckwortha rezultatom 3:6, 6:3, 11:9. Meč je trajao dva sata i 16 minuta, a hrvatski tenisač imao je priliku pobjednika riješiti i daleko jednostavnije. Naime, u trećem je setu dva puta servirao za meč, najprije kod 5:4, a zatim kod 6:5. Australac se izvukao, no kod 9:9 Galović radi još jedan break, a ovoga puta bez problema je odservirao za slavlje.

U posljednjem, trećem kolu Galovića čeka Amerikanac Marcos Giron, trenutno 158. igrač svijeta.

Nažalost, Tereza Mrdeža nije bila jednake sreće, bolja je bila Ruskinja Kalinskaya sa 6:2, 6:2.

Turnir u Wimbledonu počinje u ponedjeljak, a moći ćete ga pratiti u svakodnevnim prijenosima na Sportklubu.