Kerber spustila rampu Sereni i uzela prvi Wimbledon!

Wimbledon 14. srp 201817:01 > 18:22
Michael Steele, Getty Images Sport

Njemačka tenisačica Angelique Kerber nova je pobjednica Wimbledona. U završnom susretu lakše od očekivanog pobijedila je Serenu Williams, sedmerostruku pobjednicu ovog turnira. Konačan rezultat: 6:3, 6:3.

Clive Mason/Getty Images

Kerber je za samo 66 minuta pobijedila Serenu i osvojila svoj treći Grand Slam naslov, ali prvi u Wimbledonu. Ono što je posebno vrijedno – dvije od tri velike titule Njemica je osvojila pobjedama protiv Serene u finalima!

U reprizi finala Wimbledona iz 2016. godine ‘Anđa‘ se revanširala ipak nedovoljno pripremljenoj Amerikanki i stigla do nove pobjede – 6:3, 6:3.

Njemačka tenisačica je napravila break već u prvom gemu i nakon toga je uspjela povesti 2:1 prije nego je dozvolila Sereni povratak u set. Ipak, od 3:3 na terenu je postojala samo jedna igračica – Kerber je spojila tri gema, od toga samo jedan na svoj servis i zaključila prvi set finala.

Drugi je riješen kod rezultata 3:2, kada se servis Serene još jednom slomio. Do kraja nije bilo promjena ritma na servisu.

Tako je Williams propustila priliku postati četvrtom majkom u povijesti Toura s osvojenim GS turnirom. Dosad su to uspjevale Margaret Court (koja i dalje vodi što se tiča ukupnog broja osvojenog GS-ova – ima ih 24, jednog više od Serene), Evonne Goolagong te Kim Clijsters. Belgijka ih je osvojila čak tri nakon povratka s ‘porodiljnog’.