WB: Martić poražena nakon velike borbe

Wimbledon 2. srp 201816:49 > 16:58
David Ramos, Getty Images Sport

Ekaterina Makarova je bila bolja od hrvatske tenisačice Petre Martić sa 2:1, po setovima 7:6, 2:6 i 6:3.

Prvi set je obilovao breakovima, pa je tako Petra Martić izgubila prva tri svoja servis gema, a Ekaterina Makarova dva. U trenutku kada je Ruskinja servirala za prvi set izgubila je svoj servis iako je imala tri set lopte. Obje tenisačice su držale svoj servis pa se igrao tie-break u kojem je Makarova dobila sve poene. Bilo je 7:0 i povela je 1:0 u setovima.

Hrvatska tenisačica je imala puno bolji servis u drugom setu, dva puta je uzela servis Ruskinji i na taj način je dobila set 6:2 za 30 minuta.

U posljednjem setu Martić gubi odmah svoj servis, pa je Makarova do kraja držala prednost breaka i dobila 6:3. U tom setu nije bilo uopće niti jedne break prilike.