131. finale Wimbledona: Idemoooooo Marine

Wimbledon 16. srp 201710:26 > 10:40
Adam Pretty, Getty Images Sport

Kruna trinaestodnevnog nadmetanja tenisača u All England Lawn Tennis and Croquet Clubu je stigla. Danas u 15 sati Marin Čilić protiv Rogera Federera za titulu na najprestižnijem teniskom turniru na svijetu.

Marin Čilić i Roger Federer su odigrali od 2008. sedam mečeva. Premijera je bila u Parizu na Mastersu 1000 gdje je Marin odradio školovanje i upoznavanje s “najvećim svih vremena”.

Tri godine kasnije, na zemljanoj podlozi u Monte Carlu, opet je Marin bio impresioniran i lagano poražen. Prvi puta je uzeo set Švicarcu na US openu 2011. a najava onog pravog i konkretnog Čilića je bila na Rogers Cupu u Kanadi kada ga je, bez obzira na poraz, užitak bilo gledati kako zadaje muke i pokazuje zube Švicarcu.

Pamtimo svi deset setova zaredom na US openu 2014. godine i titulu. Veličanstveni meč Marina Čilića u polufinalu, poraz od 6-3, 6-4, 6-4 koji Roger nikad neće zaboraviti.

Prošle godine u QF Wimbledona, poraz nakon vodstva 2:0 u setovima, sigurno ide u arhivu jednog od najbolnijih prvog hrvatskog reketa. No, i to je sigurno jedna dobra škola za današnje finale u 15 sati.

Dame i gospodo, uživajmo zajedno od 15 sati uz prijenos uživo na Sportklubu.