Bravo Marinee! Čilić je u finalu Wimbledona

Wimbledon 14. srp 201710:24 > 10:28
Getty Images/Clive Brunskill

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale Wimbledona pobjedom nad Amerikancem Samom Querreyem od 3:1 u setovima.

Marin Čilić je u FINALU Wimbledona !

Hrvatski tenisač odigrao je sjajan meč i plasirao se u svoje prvo finale najvećeg teniskog turnira. Čilić je ovim rezultatom postao prvi Hrvat nakon Gorana Ivaniševića koji će igrati u finalu Wimbledona.

U prvom setu se igralo izjednačeno, oba tenisača su čvrsto držali svoj servis i otišlo se u tie-break. U trinaestoj igri Čilić je poveo sa 4:1, ali nije uspio zadržati prednost i Querrey je izjednačio. Na kraju kod rezultata 6:6, Amerikanac osvaja iduća dva poena i osvaja set.

U drugom setu je Čilić još podigao razinu svoje igre i konstantno radio pritisak na servis Amerikanca. Ipak, Querrey se držao sve do rezultata 3:3 kada Čilić radi break i zadržava ga do kraja seta.

Treći set ponovno Čilić odlično otvara i radi break kod rezultata 1:1, ali u sljedećem gemu Querrey odmah vraća break i stvari su na početku. Na kraju otišlo se u tie-break koji je Marin vrhunski odigrao, uzeo Querreyu dva mini breaka i osvojio taj dio igre sa 7:3.

U četvrtom setu Amerikanac je uzeo break i držao ga sve do rezultata 4:3 kada Čilić unatoč zaostatku 30:0, vraća break i psihičku prednost na svoju stranu. Kod rezultata 6:5 za Čilića, Marin iskorištava drugu break i meč loptu i ulazi u finale Wimbledona.