Čehinje eliminirale par Lučić-Baroni – Petković

Wimbledon 8. srp 201714:48 > 14:49
Shaun Botterill/Getty Images

Mirjana Lučić-Baroni i Njemica Andrea Petković završile su svoj nastup u Wimbledonu u konkurenciji parova. Bolje od njih bile su Čehinje Lucija Hradecka i Katerina Sinijakova u tri seta.

Hradecka i Siniakova, koje su postavljene za pete nositeljice, slavile su sa 6:4, 6:7 (4:7), 6:1, poslije jednog sata i 51 minute igre.

Hrvatsko-njemačka kombinacija je bolje ušla u meč, napravila je niz od tri gema zaredom, ali je potom stala. Čehinje su brzo izjednačile, a poslije igre gem za gem do novog brejka su došle u devetom gemu i potom bez izgubljenog poena odservirale za set.

Slična situacija je viđena u drugom setu, koji su Mirjana i Andrea započela ponovo sa 3:0 i potom su održavale prednost do devetog gema, kada su servirale za izjednačenje. Međutim, baš tada su im Hradecka i Sinjakova oduzele servis, da bi se Lučić-Baroni i Petković ipak izvukle u tie-breaku.

U trećem setu Čehinje su odigrale bez pogreške i zasluženo slavile.