All England Club dobro naplatio otkazivanje Wimbledona

Wimbledon 7. tra 202013:58 > 14:01
Clive Brunskill, Getty Images

Organizator Wimbledona masno je naplatio otkazivanje najprestižnijeg Grand Slama u sezoni.

Uslijed pandemije koronavirusom Wimbledon je jedan od 34 otkazana turnira, a All England Club (AELT) je njegovo otkazivanje naplatio sa čak 114 milijuna eura.

All England Club je pojavom virusa SARS 2003. godine u svoje osiguranje uključio i slučaj pandemije, sada kako svijetom vlada pandemija koronavirusa te je turnir otkazan naplaćeno je osiguranje.

Roland Garros koji je odgođen za rujan i US Open, nemaju slična osiguranja pa bi u slučaju otkazivanja mogli zabilježiti gubitak od 250 milijuna eura.

Inače, 23 milijuna eura od naplate osiguranja AELT će isplatiti klubovima, turnirima, sucima i igračima koje je pogodila kriza nastala koronavirusom.