Sportaši tuguju, a Wimbledon će zaraditi gomilu novca!

Wimbledon 3. tra 202015:24 > 15:32
Mike Hewitt/Getty Images

Wimbledon se ove godine neće igrati zbog pandemije koronavirusa.

Prvi dan mjeseca nažalost nije ponudio prvoaprilsku šalu vezanu za otkazivanje Wimbledona, doista ove godine nećemo gledati tenis iz All England Cluba.

Tenisači i tenisačice su devastirani, Roger Federer će u kolovozu napuniti 39 godina i pitanje jest u kakvom će se stanju vratiti iduće sezone, Rafael Nadal i pogotovo Novak Đoković izgubili su priliku dostići Švicarca na ljestvici Grand Slam pobjednika, a niti Serena Williams neće dobiti priliku napokon osvojiti taj 24. GS naslov karijere.

Dok sportaši tuguju, u Wimbledonu neće previše plakati. Naime, nakon epidemije SARS-a iz 2003. godine koja nije bila istovjetna kao aktualna kriza u kojoj se svijet nalazi, ali je zato čelnike najvećeg svjetskog turnira ponukala da se osiguraju u slučaju budućih situacija koje bi se mogle dogoditi. Tako je plaćeno osiguranje u slučaju da se turnir ne može odigrati zbog ‘više sile’, a kako saznaju engleski mediji, All England Club će radi otkazivanja ovogodišnjeg turnira dobiti odštetu od čak 115 milijuna eura!