US Open: Galović ispustio nemoguće!

US Open 22. kol 201921:36 > 21:37
Alex Grimm/Getty Images

Viktor Galović propustio je iskoristiti veliku priliku za plasman u treće kolo kvalifikacija US Opena.

Hrvatski tenisač koji je trenutno 223. na svijetu sve je držao u svojim rukama, ali isto je tako sve ispustio u meču protiv talijanske senzacije, 18-godišnjeg Jannika Sinnera.

Galović je prvi set dobio bez većih problema uz jedan break servisa dok je u drugom prolazio kroz pravu dramu. Sinner je vodio 5-2 da bi se hrvatski igrač vratio u set izborivši tie-break. Mladi Talijan ovdje je pokazao veliku mentalnu čvrstinu izgubivši samo dva poena.

Gotovo kopija drugog seta, ali u korist Galovića viđena je u trećoj dionici. Hrvat je vodio 5:2, gem kasnije servirao za pobjedu, propustio dvije meč lopte, a zatim i ono što je preostalo. Sinner je nanizao pet gemova zaredom ostvarivši pobjedu nakon dva sata i 49 minuta igre rezultatom 4:6, 7:6 (2), 7:5.