Branitelj naslova u četvrtfinalu, dobar otpor Gruzijca

US Open 2. ruj 201820:27 > 21:38
Julian Finney, Getty Images Sport

Prvi tenisač svijeta Rafael Nadal pobijedio je u osmini finala US Opena Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije sa 3:1, pa se plasirao u četvrtfinale posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni, gdje će igrati protiv Austrijanca Dominica Thiema.

Nadal je Basilašvilija pobijedio u četiri seta, rezultatom 6:3, 6:3, 6:7 (6-8), 6:4, poslije čak tri sata i 23 minute igre na turniru u New Yorku.

U borbi za polufinale slavni Španjolac će se sastati s Austrijancem Dominicom Thiemom, koji je u prvom meču dana nadigrao finalistu Wimbledona Južnoafrikanca Kevina Andersona rezultatom 7:5, 6:2, 7:6 (7-2).

Nadal je naišao na veliki otpor gruzijskog tenisača, 37. igrača na ATP-u, koji je vjerojatno odigrao najbolji meč u karijeri, iako je izgubio prva dva seta.

Basilašvili je najbolju igru prikazao u trećem setu, kada je slavio nakon tie-breaka u kojem je viđeno i nekoliko spektakularnih poena.

Ipak, iako je Gruzijac namučio Španjolca, on nije mogao do preokreta, budući da je Nadal uložio dodatni napor u četvrtom setu i došao do pobjede.