Martić nakon drame završila nastup na US Openu

US Open 6. ruj 202020:45 > 20:46
(Photo by Al Bello/Getty Images)

Iako se vratila nakon gubitka prvog seta, Petra Martić na koncu je ipak poražena u osmini finala US Opena.

Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale US Opena nakon poraza protiv Yulije Putintseve rezultatom 6:3, 2:6, 6:4.

Meč je trajao dva sata i 29 minuta, a dvije tenisačice ponudile su podosta preokreta i propuštenih prilika. Putintseva je fantastično otvorila meč, odjurila do vodstva od 5:0 da bi se hrvatska tenisačica vratila s tri povezana gema, a dobila je i jednu priliku vratiti i posljednji break zaostatka. Nažalost nije uspjela.

U drugom setu daleko kvalitetnija igra Splićanke koja je od 2-2 nanizala četiri uzastopna gema. Ipak, u posljednjem setu ponovio se gotovo identičan scenarij kao u prvom, Kazahstanka bježi na 4-0, a Petra je se uspjela vratiti tek do 5-4. Tada je zatražila liječničku pomoć zbog problema sa stopalom, no stanka nije poremetila Putintsevu koja se plasirala u svoje treće Grand Slam četvrtfinale, prvo na terenima US Opena gdje će zaigrati protiv domaće tenisačice Jennifer Brady koja je sa 6:1, 6:4 nadigrala Angelique Kerber.