ĆORIĆ za SK: Đokovićeva udruga nije protiv ATP-a!

US Open 31. kol 202021:47 > 21:52
Getty Images/Clive Brunskill

Borna Ćorić razgovarao je s novinarom Sport Kluba nakon pobjede u prvom kolu US Opena nad Pablom Andujarom (3:0).

Neću reći da sam igrao jako loše u prvom setu, nisam mnogo promašivao, ali on je držao visoku razinu igre, dok sam ja bio pasivan i lopte su mi bile kratke. Zato nisam imao mnogo prilika, osjećao sam se da sam pod pritiskom, uspio sam se izvući uz dosta sreće, a u preostala dva seta počeo sam igrati onaj svoj tenis, posljednja dva seta sam se osjećao kao 2018. godine (igrao osminu finala). Sve u svemu jako sam zadovoljan počinje 23-godišnji Ćorić za Sport klub.

Sljedeći protivnik je Londero, kojeg je Borna dobio ove godine u Rio de Janieru. Argentinac je 62. na svijetu, a prošle godine u New Yorku igrao je u drugom kolu.

– Baš smo trenirali prije nekoliko dana. Igrao sam s njime na zemlji u Riju ove godine, jako je dobar igrač i moram ga još malo proučiti. pogledat ću taj naš meč. Prvo ću se dobro odmoriti, nakon šest mjeseci prvi put sam igrao na tri dobivena seta. Jesam trenirao i po četiri-pet setova, ali to se ne može uspoređivati.

Ćorić ističe da u suštini pruža podršku novoj Udruzi igrača (PTPA), ali i da ona nije konfliktna organizacija.

– Informirao sam se, da. Generalno sam ‘za’, ali ne znam dovoljno detalja da bih dao pametan komentar. Nisam protiv ATP-ja niti mislim da je nova udruga protiv. I ATP ima mana kao i svi mi, vidjet ćemo što će biti u budućnosti.

Borna kaže da mu vrijeme u “balonu” ne pada teško, zato što je došao spreman za tako nešto.

– Dobro podnosim. Ja sam osoba ‘laka za održavanje’, ne mogu se opterećivati nečime na što ne mogu utjecati. Najvažnije je da se turnir igra, to je svima nama cilj i prihvatio sam da u ovom balonu neće biti ni jednostavno ni prezabavno. S druge strane, brzo prođu dani – mnogo sam trenirao, navečer sam u sobi, malo se odmorim, pogledam film ili pročitam knjigu. Inače nisam veliki fan čitanja, to mi mama nešto kupila, samo lakše da zaspim –smije se Borna.

Benoit Paire bio je pozitivan na koronavirus, a sada je 11 njegovih kontakata potpisalo nove dokumente u kojima im se dodatno ograničava kretanje, na što je posebno oštro reagirao američki tenisač Noah Rubin.

– Razgovarali smo svi o tome, žao nam je njega, nije mu jednostavno sada da bude u sobi deset dana, a njegovi kontakti su u polukaranteni. Unijelo je malo nemira, ali nadam se da on neće imati nikakvih posljedica i da neće utjecati na turnir – zaključuje Ćorić za Sport klub.