Teniski profesionalac predstavlja mjehur na USO (FOTO)

US Open 19. kol 202010:00 > 10:13
Jon Naga

Bio je u Beogradu, trenirao u Barceloni, pa preko Madrida otišao u New Yrok – srpski tenisač Dušan Lajović kaže za Sportklub da su na US Openu učinili sve kako bi se igrači osjećali što komfornije, a opisuje i pravila koja sada vladaju u New Yorku.

Getty Images/Matthew Stockman

Dušan Lajović

Prema fotografijama koje nam je Lajović poslao, organizatori su odlučili iskoristiti svaki centimetar prostora, pogotovo sada kada publike neće biti.

“Na kompleksu je za igrače slično kao ranije, jedino što nema zadržavanja u svlačionici – tuširanje na brzinu i to je to. Nositelji imaju apartmane na stadionu Arthur Ashe, to je dobra stvar – stol za masažu, frižider, kupaonu, salon. Tu se može naručiti hrana. Restoran je na 10% kapaciteta, a vani po cijelom kompleksu ima mjesta da sJedneš i da jedeš, vani su i poluotvorene i otvorene teretane. Igrači mogu jednu osobu uvesti u restoran i taj apartman, druga i treća osoba mogu biti na kompleksu sa strane. Ja sam došao sa fizioterapeutom, Jose (Perlas, trener) dolazi za koji dan“, objašnjava 23. tenisač svijeta.

Lajović se trudi što prije naviknuti na novonastalu situaciju jer su dva važna turnira iza ugla – već u subotu počinje Cincinnati, a onda 31. kolovoza i US Open.

“Čudno je, sada je čudno i letjeti u New Yorku, sve je nekako ‘vau’. Vidjet ćemo kako će to biti bez publike, to će tek biti bizarno. Tenisači su zadovoljni i pozitivne su reakcije na to kako je organizirano, prati se protokol, ništa ne nedostaje, potrudili su se da se osjećamo normalno koliko je moguće. Masku neprestano moramo nositi, osim kad treniramo i jedemo i pijemo“.

Dušan Lajović

Najpozitivnija stvar u cijeloj ovoj situaciji je što će se tenisaćči napokon moći vratiti svom poslu, a publika će imati priliku gledati preko TV-a.

“Spremao sam se mjesec dana u Španjolskoj ali sada nitko ne može tvrditiu kakvoj je formi, poslije nekoliko mjeseci bez natjecateljskog ritma – egzibicije nisu nikad na istom nivou. Za sve će ovo biti početak sezone, samo sa dužim periodom priprema, nadam se da neće biti većih ozljeda jer krećemo sa dva jaka turnira i Slamom na tri dobivena seta. Osobno, osjećam da sam spreman. Inače kad dođemo na US Open, već se osjeća i umor, sada smo željni tenisa i to je dobro“, zaključuje Lajović za Sportklub.