Tenis

03.09.2019 | 08.05

Rafinih 9 zaredom za pobjedu nad Čilićem

Španjolski tenisač Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale US Opena pobjedom nad našim Marinom Čilićem sa 3:1 u setovima.

Rafael Nadal

Clive Brunskill Getty Images

Trenutno drugi reket svijeta savladao je 23. igrača na listi sa 6:3, 3:6, 6:1, 6:2 za dva sata i 52 minuta igre.

Ne računajući izgubljeni set, trostruki osvajač US Opena nije imao puno problema protiv osvajača iz 2014. godine.

Rafa je prvi set dobio oduzimanjem servisa u šestom gemu, i to nakon što je u prethodna dva došlo do razmjene breakova, da bi u drugom Čilić uzvratio zahvaljujući jedinoj break lopti u četvrtom gemu.

U nastavku je Nadal, ipak, pojačao ritam i na takvu igru Marin nije imao odgovor. Od 1:1 na početku trećeg seta, Španjolac je osvojio 9 gemova zaredom i potom na rutinski način stigao do pobjede.

Nadalov protivnik u borbi za novo polufinale bit će Argentinac Diego Schwartman.