Kiša odgodila mečeve, Čilić se čupa, Nadal gubi!

Roland Garros 6. lip 201820:16 > 20:18
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Četvrtfinalni mečevi u muškoj konkurenciji na Roland Garrosu prekinuti su zbog kiše, a organizatori drugog Grand Slam turnira u sezoni priopćili su da će se svi mečevi nastaviti u četvrtak.

Kiša je dvaput prekidala četvrtfinalne okršaje između Rafaela Nadala i Diega Schwartzmana te Marina Čilića i Juana Martina Del Potra.

Nadal je izgubio prvi set od Argentinca i to je prvi put da je izgubio prvi set na Roland Garrosu nakon tri godine, kada ga je u četvrtfinalu eliminirao Novak Đoković.

Meč je prekinut u drugom setu, u kojemu je Španjolac vodio 5:3, unatoč tome što je je zaostajao za break u ranoj fazi te dionice.

Meč između Čilića i Del Potra prekinut je u završnici prvog seta, kada je u tie-breaku rezultat bio neriješen – 5:5.

Dva četvrtfinalna meča u ženskoj konkurenciji su završena. Plasman u polufinale izborila je Simona Halep, nadigrala je Angelique Kerber sa 2:1.

U drugom četvrtfinalu dana slavila je Garbine Muguruza, sljedeća protivnica Simone Halep. Ona je razbila Mariju Šarapovu sa 6:2, 6:1.