Vekić nakon velike borbe izgubila od Šarapove

Roland Garros 31. svi 201816:29 > 16:33
Photo by Mark Kolbe/Getty Images)

Donna Vekić završila je nastup u Parizu nakon poraza od Marije Šarapove 7:5, 6:4.

Iako je Ruskinja kao veliki favorit ušla u ovaj meč, Vekić je pružila odličan otpor, no nažalost propustila je previše prilika ne bi li barem produžila meč.

U prvom setu vidjeli smo dva breaka Vekić, no jedan više napravila ja Ruskinja, ključan u dvanaestom gemu kojim je zaključila prvi set. Šarapova je povela s 5:2 u drugom setu, propustila je odservirati za meč, no Vekić nije uspjela izdržati. Kod 5:4, na vlastitom servisu spasila je četiri meč lopte, dobila i priliku izjednačiti, međutim ponovno je radila pogreške koje nije smjela dopustiti, a petu meč loptu Šarapova nije propustila iskoristiti.

Pobjede u ženskoj konkurenciji ostvarili su i prva nositeljica Simona Halep koja je nadigrala Taylor Townsend u dva seta, Karolina Pliškova se pošteno namučila protiv Lucije Šafarove, dok je veteranka Sam Stosur izbacila Anastasiju Pavljučenkovu.