Čilić rutinski protiv Kravchuka

Justin Setterfield/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u treće kolo Roland Garrosa nakon što je u drugom savladao Rusa Konstantina Kravchuka sa 6:3, 6:2, 6:2.

Jedan break i nebrojeno prilika Marina Čilića obilježili su prvi set. Hrvat je izvrsno servirao, prepustivši protivniku samo tri poena kada je ubacivao loptu u igru. Ravno i duboko je udarao deveti nositelj turnira, pa je nakon napravljenog breaka u četvrtom gemu imao još četiri prilike da oduzme protivniku servis. Evidentna je bila razlika u kvalitetu između osmog i 129. igrača na svijetu, pa je Čilić uvjerljivo došao do prvog seta.

Iako je u prva tri gema drugog seta imao više problema nego tijekom prethodnih, Hrvat je brzo poveo sa 4:0. Do kraja su obojica bila prilično sigurna u vlastitim servis gemovima, pa je Čilić duplirao vodstvo.

Čilić nije popuštao pa Kravchuk nije imao nikakve šanse do kraja. Sa dva breaka, u trećem i sedmom gemu, Čilić je bio uvjerljiv i u posljednjem setu.

Izvesno je da će se u trećem kolu Hrvat sastati sa Španjolcem, samo još nije poznato hoće li to biti David Ferrer ili Feliciano Lopez.