Kraj na početku: Vekić ispala od 142. na svijetu

Julian Finney, Getty Images

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se plasirala u 2. kolo Roland Garrosa, uspješnija od nje bila je rumunjska kvalifikantica Irina Bara sa 6-3, 6-4 nakon sat i 47 minuta.

Protiv trenutačno 142. igračice svijeta, koja je do sada u karijeri ostvarila samo pet pobjeda na WTA Touru, Vekić je napravila čak 34 neprisiljene pogreške za razliku od 11 Bare.

Od samoga početka dvoboja naša je igračica hvatala rezultat, izgubila je svoj prvi servis-gem u meču, a nakon što je vratila “break” i smanjila na 2-3 u prvom setu dvoboj je na više od dva sata prekinula kiša.

Nakon što je susret nastavljen, Vekić je kod rezultata 3-4 još jednom izgubila servis te je Bara dobila prvi set sa 6-3.

Iako je Vekić spasila dvije “break-lopte” u prvoj igri drugog seta, u trećoj je izgubila servis bez osvojenog poena. Uspjela je vratiti “break” odmah u sljedećoj igri iako je Bara imala 40-15, no još jednim lošim servis-gemom našla se u novom zaostatku. Kada je propustila dvije vezane “break-lopte” za poravnanje na 3-3, a zatim s dvije nove neprisiljene pogreške još jednom izgubila servis za 2-5 Vekić je došla u bezizlaznu situaciju. Bara je prilikom prvog servisa za meč propustila dvije meč-lopte, no kada je drugi put došla u situaciju okončati dvoboj 25-godišnja Rumunjka bila je mnogo sigurnija.