SENZACIJA U PARIZU: Medvedev odmah ispao u prvom kolu

Julian Finney, Getty Images

Mađarski tenisač Marton Fucsovics napravio je jedno od najvećih iznenađenja prvog kola Roland Garrosa, svladao je Rusa Danila Medvedeva sa 3:1 u setovima.

Fucsovics, 63. na listi, pobijedio je petog igrača svijeta sa 6:4, 7:6(3), 2:6, 6:1 za tri sata i 20 minuta igre.

Medvedev, finalist prošlosezonskog US Opena, ni u četvrtom nastupu na zemljanom Grand Slam turniru nije uspio zabilježiti pobjedu. Poput prethodne tri godine, i ovoga puta je ispao odmah na startu.

Podsjetimo, 24-godišnji Rus bio je u dijelu ždrijeba u kojem se nalazi Novak Đoković. Kao četvrtom nositelju, davale su mu se najveće šanse da dođe do potencijalnog okršaja sa prvim reketom svijeta u polufinalu turnira.

Rus je slovio za favorita u meču sa Fucsovicsem, ali je njegova igra bila daleko od očekivane razine. Mađar je, na drugoj strani, prikazivao sjajan tenis i zasluženo slavio. Prvi set riješio je breakom u devetom gemu. U drugom je slavio u tie breaku, pošto su oba igrača prethodno po tri puta gubila servis.

Treći set je Medvedev rutinski dobio i djelovalo je tada da bi se u potpunosti mogao vratiti. Ipak, uslijedio je novi pad u njegovoj igri. Fucsovics mu je prepustio samo jedan gem u četvrtom setu i plasirao se u drugo kolo. Sljedeći protivnik Mađaru će biti Španjolac Albert Ramos Vinolas.