Pavić i Dabrowski imali meč loptu ali ipak poraženi

Australian Open 23. sij 201914:40 > 14:43
Michael Dodge/Getty Images

Hrvatski tenisač Mate Pavić i Kanađanka Gabriela Dabrowski neće ponoviti prošlogodišnji uspjeh osvajanja naslova pobjednika Australian Opena jer su u četvrtfinalu, u drami trećeg seta, poraženi u konkurenciji mješovitih parova.

Slika na naslovnici sve govori ali nažalost, ostaje u arhivi bez restauriranja. Prošlogodišnji uspjeh u Melbourne parku Mate Pavić s Kanađankom Gabrielom Dabrowski nije uspio ponoviti. Dramatičan dvoboj u super tie breaku trećeg seta nije bio sretan za hrvatsko/kanadsku kombinaciju.

Od Dabrowski i Pavića bolji su bili Španjolka Maria Jose Martinez Sanchez i Britanac Neal Skupski sa 6-1, 4-6, 11-9 poslije sat vremena i 20 minuta igre.

Ulazak u meč nije puno obećavao i prvi set je ispušten uz gubitak servisa i Pavića i Dabrowski. U drugom setu kod vodstva 5:4 ukazala se break lopta koja je i značila set što su Pavić/Dabrowski i iskoristili za poravnanje na 1:1 u setovima.

U super tie breaku trećeg seta, bilo je čak 11 mini breakova a Pavić/Dabrowski nisu iskoristili meč loptu kod 9:8, nakon toga se desio okret s tri poena u nizu za slavlje Španjolke i Britanca.

Tako je i naš posljednji predstavnik na AO 2019. završio svoj nastup.