AO: Pouille šokirao Raonića, umorni Kei predao Đokoviću

Quinn Rooney, Getty Images Sport

Francuski tenisač Lucas Pouille prvi put u karijeri plasirao se u polufinale nekog Grand Slam turnira. Francuz je u četvrtifinalu Australian Opena pobijedio Kanađanina Miloša Raonića sa 7:6 (4), 3:6, 7:6 (2), 6:4 i u borbi za mjesto u finalu igrat će protiv Novaka Đokovića.

Francuz je šestu godinu uzastopno u glavnom ždrijebu u Melbourneu, a nevjerojatan je podatak da 2019. prvi put nije poražen na početku turnira. Najbolji rezultat na Grand Slamu ostvario je 2016. na Wimbledonu i US Openu kada je dogurao do četvrtfinala.

Dvadesetčetvorogodišnji Francuz, trenutno 31. igrač svijeta, odigrao je sjajan meč na Rod Laver Areni, realizirao je 3 od 14 break lopte, dok je Raoniću prepustio samo jednu šansu za oduzimanje servisa, koju je Kanađanin iskoristio još u drugom gemu prvog seta.

Pouille je vratio break protivniku u devetom gemu pvog seta (5:4) i zatim u tie-breaku došao do prednosti i ogromnog samopouzdanja za nastavak meča.

Francuz je u drugom setu oduzeo servis Raoniću u četvrtom gemu (3:1) i to je bila jedina break šansa u tom dijelu meča, ali rođeni Podgoričanin se nije predavao i odličnom igrom u tie-breaku trećeg seta uspio je produžiti dvoboj.

U četvrtom setu Pouille je ponovo diktirao tempo,parirao je protivniku i bilo je pitanje trenutka kada će prelomiti meč. U drugom gemu je propustio break šansu, ali u posljednjem nije. Iskoristio je treću break priliku i prvi put u karijeri u trećem pokušaju savladao Raonića.

Pouille će u polufinalu igrati protiv Novaka Đokovića, kojem je kod rezultata 6:1,4:1 Kei Nishikori predao meč.