Serena dobila imeč koji se sa zanimanjem čekao

Australian Open 21. sij 201910:57 > 11:26
Scott Barbour, Getty Images Sport

Američka tenisačica Serena Williams plasirala se u četvrtfinale Australian Opena, u osmini finala turnira u Melbourenu nadigrala je prvu igračicu svijeta, prošlogodišnjicu finalisticu, Simonu Halep.

Mlađa sestra Williams je Simonu Halep pobijedila sa 6-1, 4-6, 6-4 nakon jednog sata i 48 minuta igre na terenu Rod Laver Arene.

Serena, koja je u Australiji postavljena za 16. nositelju, u četvrtfinalu će igrati protiv Karoline Pliškove. Amerikanka i Rumujnka su u Melbourneu odigrale sjajan meč vrijedna finala, a poslije velike borbe u tri seta, u svoje 12. četvrtfinale na AO i 50. GS ukupno je prošla igračica koja je ovaj turnir osvojila čak sedam puta.

Serena je već u prvom gemu prvog seta izgubila svoj servis, ali je Halepo odmah nakon toga stala. Uslijedilo je šest silovitih gemova američke tenisačice i činilo se da će Rumunjka brzo položiti “oružje”.

Dogodilo se suprotno, Williams je počela sve slabije servirati, a Halep je na kraju drugog seta uzela break za 6:4 i izjednačenje. Serena je ponovo podigla razinu igre u trećem setu, propustila je na startu jednu break priliku, a zatim i obranila tri prilike koje je u 6. gemu imala Halep.

Već u sljedećoj igri je Serena oduzela servis, a potom nakon sjajnih izmjena s osnovne crte uspjela proći u četvrtfinale.

U ostalim četvrtfinalnim mečevima sastaju se: Osaka – Svitolina, Kvitova – Barty i Pavljučenkova – Collins.