AO: Collins deklasirala bivšu pobjednicu

Photo by Scott Barbour/Getty Images)

Amerikanka Danielle Collins ostvarila je rezultat karijere pregazivši Angelique Kerber uz izgubljena svega dva gema.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira priredila je 25-godišnja Amerikanka i 35. igračica svijeta Danielle Collins koja je priredila najbolju izvedbu karijere u pobjedi nad bivšom pobjednicom Australian Opena, Angelique Kerber. Meč je trajao svega 58 minuta, a njemačka tenisačica, inače druga na svijetu uzela je tek dva gema.

Njemica je krajem prošle sezone u kojoj je osvojila Wimbledon raskinula suradnju s trenerom Wimom Fissettom, očito novi čovjek u kutu za sada nije odradio jednako kvalitetan posao.

Sjajna Čehinja Petra Kvitova zaključila je turnir mlade karijere 17-godišnje Amerikanke Amande Anisimove rezultatom 6:2, 6:1. Američka tenisačica kolo ranije razbila je Arynu Sabalenku, no protiv iskusne Čehinje koja je pripremu za prvi Grand Slam sezone odradila u Sydneyju gdje je osvojila turnir, nije imala šanse.

Domaće nade ostale su na leđima Ashleigh Barty koja je nakon dva sata i 25 minuta igre slavila protiv Marije Šarapove. Nakon osvojenog prvog seta, igra Ruskinje s američkom adresom se raspala. Izgubila je devet gemova zaredom, nakratko se vratila u trećem setu, no nije uspjela preokrenuti meč. Barty je slavila s 4:6, 6:1, 6:4.

U muškom dijelu turnira, Frances Tiafoe nastavlja igrati u formi života. Ranije je izbacio Kevina Andersona, a sada je prvo Grand Slam četvrtfinale izborio svladavši Grigora Dimitrova. Bugarin je igrao dobar tenis, no mladi Amerikanac istrčao je sve što je trebao, pogađao u ključnim trenucima meča i na koncu zasluženo slavio sa 7:5, 7:6, 6:7, 7:5 poslije tri sata i 43 minute velike borbe.

Rafael Nadal još jednom je pregazio svoju stalnu ‘mušteriju’ Tomasa Berdycha sa 6:0, 6:1, 7:6. Ovo je 20. pobjeda Španjolca protiv češkog tenisača, interesantno prije četiri godine igrali su u četvrtfinalu Australian Opena, tada je ponajbolji tenisač svijeta slavio s gotovo identičnim rezultatom (6:0, 6:2, 7.6).