Halep izbacila jednu sestru Williams, čeka je druga…

Australian Open 19. sij 201910:53 > 10:54
Getty Images/Darrian Traynor

Možda i najbolju partiju ove godine pružila je Simona Halep u trećem kolu Australian Opena protiv Venus Williams. Najbolja tenisačica svijeta slavila je sa 6:2, 6:3.

Iako je prethodna dva meča dobila tek poslije tri seta, Rumunjka je posebno motivirana bila protiv sedmerostruke Grand Slam prvakinje koju je savladala poslije samo sat vremena i 18 minuta.

Kosntantnija je bila Halep, bolja je bila na servisu, a i znala je iskoristiti svaku šansu koja joj se ukazala.

Već na početku meča je Rumujnka pokazala da će ona biti ta koja će diktirati ritam. U svakom servis gemu protivnice je imala brejk loptu, a iskoristila je dvije za sigurno dobiveni prvi set.

Iako je Venus početkom drugog nagovijestila da bi se borba mogla razviti, Simona je ponovo zaigrala agresivno sa osnovne linije, pa je ponovo sa dva brejka viška došla do pobjede.

U sljedećem kolu očekuje je veliki izazov, čeka je druga sestra Williams. Serena igra fantastičan tenis početkom sezone, danas je bez ikakvih problema sa 6:1 6:2 izbacila mladu talentiranu Ukrajinku Yastremsku. To joj je bila sedma pobjeda u nizu i ovo je apsolutno pravo finale prije finala.