Federer teže od očekivanog do trećeg kola

Cameron Spencer/Getty Images

Roger Federer je u drugom kolu Australian Opena savladao Britanca Daniela Evansa 3:0, po setovima 7:6, 7:6 i 6:3.

Branitelj naslova je u prvom setu imao jednu break loptu koja je bila i set lopta ali je nije iskoristio pa se otišlo u tie-break. Evans je vodio 5:3 i bio vrlo blizu osvajanju prvog seta, ali je Federer sa četiri poena u nizu osvojio prvi set.

U drugom setu je Federer prvi napravio break odmah na startu, ali je Evans zatim izjednačio na 5:5. Opet se išlo u tie-break u kojem je Federer bio uspješniji 7:3.

U posljednjem setu Švicarac je zadržao break prednosti koji je napraio u četvrtom gemu i dobio je treći set 6:3.

Sljedeći protivnik Rogera Federera bit će mladi Amerikanac Taylor Fritz koji je u odličnom susretu izbacio 30.nositelja Gaela Monfilsa sa 3:1 u setovima.