Rafa i Roger lako do drugog kola, Isner ispao na startu

Julian Finney, Getty Images

Prvi dan Australian Opena prošao je bez velikih iznenađenja. Nadal i Federer su lagano prošli u drugo kolo, dok je deveti igrač svijeta John Isner ispao od sunarodnjaka Opelke.

Nadal je na “Rod Laver” areni 237. igrača na ATP listi Jamesa Duckwortha pobijedio rezultatom 6:4, 6:3, 7:5, a nakon dva sata i 17 minuta igre.

Osvajač Australijan opena iz 2009. godine nije do pobjede došao tako lako kao što rezultat pokazuje, jer je Duckworth u nekoliko navrata odigrao vrlo dobro, pogotovo na početku drugog seta kada je odmah napavio break za prednost od 2:0.

Iako Nadal nije u idealnoj formi, a u posljednje vrijeme se ponovo žalio na ozljede, nije dozvolio iznenađenje, pa je slavio poslije tri seta.

U drugom kolu slavni Španjolac će igrati protiv Matthewa Ebdena iz Australije koji je slavio protiv Nijemca Struffa.

Branitelj naslova Švicarac Roger Federer je bez većih problema slavio protiv Uzbekistanca Denisa Istomina sa 6:3 6:4 6:4 za nešto manje od sva sata igre.

Igrao je legendarni Švicarac onoliko koliko mu je trebalo da bez problema prođe u drugo kolo gdje ga čeka Britanac Evans.

Finalist Wimbledona Južnoafrikanac Kevin Anderson, koji je u Melbourneu peti nositelj, poslije malo više problema je nadigao Adriana Mannarina iz Francuske sa 6:3, 5:7, 6:2, 6:1, a nakon dva sata i 55 minuta igre. Andersonov sljedeći protivnik će biti Amerikanac Frances Tiafoe.

Iznenađenje u prvom kolu je napravio Amerikanac Raley Opelka, koji je eliminirao sunarodnjaka i 9. nositelja Johna Isnera rezultatom 7:6 (7-4), 7:6 (8-6), 6:7 (4-7), 7:6 (7-5). Opelka će u dugom kolu na Thomasa Fabbiana iz Italije.