Federer spomenuo favorite AO, je li zaboravio Čilića?

Australian Open 2. sij 201914:30 > 14:36
Michael Dodge/Getty Images

Teniska sezona tek je započela, ali već iza ugla sprema se prvi Grand Slam turnir, onaj australski, možda i najluđi od svih.

Michael Dodge/Getty Images

Ima li pozvanije osobe da priča o najvećim favoritima za naslov Down under od čovjeka koji je osvojio dva posljednja naslova, Rogera Federera?

Prošle sezone u finalu je nakon pet setova pobijedio našeg Čilića, a godina prije upravo je Fedal finalom najavila velika povrata Rogera i Rafe u sam vrh svjetskog tenisa, gdje ih neko vrijeme nije bilo…

“Novak Đoković, Rafael Nadal i Alexander Zverev – definitivno, to su favoriti. Ima i mlađih igrača koji mogu napraviti nešto posebno, primjerice Tsitsipas, Šapovalov ili Kyrgios… Ali, ako ćemo pričati o tome tko može osvojiti, onda ćemo zastati na članovima top 10 društva”, pojasnio je Fed, kojeg će četvrtu sezonu zaredom kao jedan od trenera voditi i naš Ivan Ljubičić.

Prošlogodišnje finale bilo je drugo uzastopno koje je završeno nakon pet setova, Čilić je pružio odličan otpor, a našeg stručnog osvrta na taj vrlo zanimljivi meč prisjetite se ovdje:

U PRVOM SETU DIVLJALE SU ŽICE A NE MARINOVA GLAVA

Federeru je pobjednički pehar za AO 2018. bio posljednji GS u karijeri kojeg je dohvatio, trenutno ih ima okruglih 20 i postavlja se pitanje hoće li uspjeti zadržati primat najtrofejnijeg u toj kategoriji prije nego u mirovinu ode Novak Đoković, koji je sada na 14 Slamova.