Čilić i Martić jašu dalje, eto im trećeg kola!

Jaimi Chisholm/Getty Images

Noćas su na terenima Melbourne Parka uspješni bili najbolji hrvatski tenisač i igračica kojoj su često tepali da ima najbolje "ruke"...

Mark Kolbe/Getty Images

Marin Čilić poigrao se s Portugalcem Joaom Sousom u potencijalno nezgodnom matchupu, ali samo potencijalno. Jer Marin do danas nikada nije izgubio seta od Souse, a tako je ostalo i nakon drugog njegova nastupa na ovogodišnjem AO-u.

Rezultat je bio vrlo uvjerljiv (6:1, 7:5, 6:2) i šesti tenisač svijeta za vrlo kratko vrijeme provedeno na terenu osigurao je nastup u 3. kolu gdje će igrati protiv Harrisona ili Cuevasa!

Prva je na teren, što se tiče hrvatskih predstavnika, izašla Petra Martić. Naša četvrta igračica ponovno nije bila favorit, za protivnicu je imala Rumunjku Begu koja je u tim trenucima posjedovala dvostruko bolji renking i prilično dobru formu – početkom godine dogurala je do polufinala Shenzena.

No, Petra je sjajno krenula i vrlo brzo imala je vodstvo 5-2 u prvom setu. Naravno, dva gema kasnije izgubila je servis, ali je odmah prvom sljedećom prilikom “brejknula” protivnicu i osvojila treći set u nizu na ovogodišnjem Openu!

U drugom setu vodila se velika borba. Begu je povela 3:1, 4:2, ali Martić je potom uzela tri uzastopna gema i došla u komotnu situaciju da prima servis za pobjedu. Zatim je viđen još jedan preokret, Begu je sačuvala servis za ostanak u meču, oduzela servis i bila korak od izjednačenja.

Naša predstavnica nije popustila, odlučna da posao riješi u dva seta, vratila se, a u tie-breaku Rumunjki prepustila tek 3 poena. U sljedećem kolu Martić će igrati protiv Tajlanđanke Kumkhum, koja je u dva seta šokirala Belindu Benčić, pobjednicu protiv Venus Williams u prvom kolu.