Lučić-Baroni za SK: Pao mi je kamen s leđa

Australian Open 16. sij 201823:41 > 23:43
Getty Image/Pat Scala

Hrvatska tenisačica rekla je kako u Melbourneu ne osjeća pritisak zbog prošlogodišnjeg plasmana u polufinale Australian Opena...

U prvom kolu Lučić je bila bolja od Shelby Rogers rezultatom 7:6(6), 5:7, 6:2.

“Uvijek je težak prvi meč na Grand slamu, ali u Melbourneu sam uvijek svoja na svome. Sve one uspomene od prošle godine su mi se vratile i osjećam se odlično, iako se tjelesno nisam osjećala dobro prošlog tjedna. Zadovoljna sam prvim mečom. Nije bilo baš sjajno, ali važno je da sam prošla“, rekla je Mikica za Sportklub.

Na pitanje u čemu je problem, Mirjana je odgovorila ovako:

“Ne želim mnogo govoriti o tome, ali bila sam na ozbiljnim antibioticima. Tu je i ozljeda ramena. U pitanju su dvije različite stvari pa sam se malo mučila, ali tu sam, borim se, srce je tu i to je najvažnije“.

Sljedeća protivnica bit će joj Aliaksandra Sasnovich, Beloruskinja koja je u velikom naletu, nedavno je igrala finale u Sydneyu te finale Fed Cupa na kraju prošle sezone.

“Igrale smo dva puta, mislim prije dvije ili tri godine. Dobila sam tada oba meča, ali je vrlo teška protivnica koja jako dobro igra i ima mnogo samopouzdanja. Ipak, prošla sam prvo kolo, kamen je pao s leđa, najteže je prošlo. Sad mogu malo odahnuti i pripremiti za sljedeći meč. Želim slaviti i dat ću sve od sebe, ali sigurno će biti teško. Uopće ne osjećam pritisak zbog tog polufinala, uzbuđena sam zbog svakog meča. Sada samo uživam“.

Serena ne sudjeluje pa jasnog favorita nema – tko spada u taj krug po Mirjaninom mišljenju?

“Kerber sada igra odlično. Sada će se prvi put dogoditi jedna promjena – Serena nije tu i to je sasvim normalno, jedni dolaze, drugi odlaze. Mislim da je sada pravo vrijeme za mnoge djevojke. Tko će to uspjeti, naravno, ne zna se, ali je svakako dobra prilika“.

Za kraj, pitali smo našu tenisačicu tko će se od mlađih prvi probiti.

“Ana Konjuh može mnogo, iako ne igra sada ovdje. Ima nekoliko naših cura. Ajla Tomljanović ima veliki potencijal. Čula sam da je ova mala Kostyuk jako dobra, ali nisam je nikada gledala. Evo i Benčić se vraća, ponovo je igrala dobro. Teško je reći, nisam baš mnogo vremena provodila gledajući druge, još igram, ali možda sada malo ‘bacim oko“, zaključila je Lučić-Baroni za Sportklub.

Mirjana će dvoboj protiv Bjeloruskinje odigrati u noći sa srijede na četvrtak, satnica još nije poznata.