FEDERER nakon drame u 5 setova osvojio Australian Open

Clive Brunskill/Getty Images

Švicarski tenisač Roger Federer u finalu Australian Opena pobijedio je Španjolca Rafaela Nadala rezultatom po setovima 3:2. ( 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3)

U finalu Australian Opena gledali smo veliki teniski klasik između Rogera Federera i Rafaela Nadala, čarobnjaka iz Basela i bika s Mallorce, dva igrača koja su obilježila posljednjih 20 godina tenisa.

Meč je započeo Nadalovim servisom i igralo se izjednačeno sve do rezultata 3:3, a onda je Federer došao do break lopte i odmah iskoristio. Uspio je Švicarac zadržati svoj servis do kraja prvog seta i osvojiti ga rezultatom 6:4. U drugom setu odmah na početku Nadal radi break i odlazi na velikih 0:3. Španjolac je nastavio u istom stilu i sljedeći gem i ponovno uzeo servis Federeru, ali Švicarac uzvraća i smanjuje na 1:4. Nadal je ipak bio siguran u preostala dva servis gema i rutinski je stigao do izjednačenja s 3:6. Treći set, opet je red na Federera. Nadal je na početku imao priliku uzet servis “čarobnjaku iz Basela”, ali nije uspio i Federer je poslije zaigrao puno bolje. Švicarac je uzeo dva servisa “biku s Mallorce” i lagano uzeo set s rezultatom 6:1. Četvrti set, opet druga priča. Sada Nadal počinje igrati agresivnije, Federer puno više griješi i Španjolac osvaja set rezultatom 3:6. Na početku petog seta Švicarac je zatražio medicinski time-out, izgleda da pet godina više u odnosu na Nadala ipak ostavlja traga na Federeru. U petom setu prava drama. Federer je servirao prvi, ali Nadal odmah pravi break. U nastavku Nadal teškom mukom uspijeva zadržati prednost servisa sve do rezultata 2:3, kada Federer uspijeva vratiti break. Kod rezultata 4:3 za Federera,Švicarac je imao 0:40 na servis Španjolca, pa još dvije break lopte i napokon je iskoristio petu break loptu i Federer ima servis za naslov. U ovom gemu smo vidjeli i poen turnira, a dobio ga je Federer. I onda neviđena drama, triler, kako hočete. Nadal je imao dvije break lopte, Federer to uspijeva spasiti. Nakon toga prva meč lopta za Švicarca, Nadal spašava. I kao da nije bilo dovoljno drame Federer na meč loptu udara lopticu koja pada blizu ili na crtu. Nadal traži oko sokolovo, lopta je dobra, FEDERER osvaja Australian Open.

Rogeru Federeru je ovo 18 Grand Slam čime je potvrdio status najvećeg u povijesti.