VELIKI KLASIK u finalu , Federer protiv Nadala

Harold Cunningham/Getty Images

Španjolski tenisač Rafael Nadal izborio je finale Australian Opena nakon što je u polufinalu pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova s 3:2 po setovima ( 6:3, 5:7, 7:6, 6:7, 6:4 ).

Kakav meč! Rafael Nadal je nakon velike borbe i puno preokreta uspio savladati Grigora Dimitrova i ući u svoje 21 Grand Slam finale.

Prvi set Nadal je uspio napraviti break i održati ga do kraja seta. Prvi set je završio 6-3 za Španjolca. Drugi set je bio puno neizvjesniji, a u ključnom trenutku kod rezultata 5:5 Dimitrov je uzeo servis Nadalu i dobio set sa 5:7. Treći set je bio pun uspona i padova kod oba tenisača, a na kraju se sve odlučivalo u trinaestoj igri. Bilo je u potpunosti neizvjesno, a na kraju je iskusniji Nadal dobio tie-break 7:5. Četvrti set opet odlazi u tie-break gdje se ovak puta bolje snalazi Bugarin i dobiva trinaestu igru rezultatom 4:7. U petom setu smo imali nevjerovatan triler. Nadal je vodio i stiskao Dimitrova, ali Bugarin se uspio konstantno izvlačiti. Nakon toga kod rezultata 3:4 za Dimitrova, Bugarin je imao dvije break lopte, ali Nadal sjajno reagira i s dva izravna poena spašava situaciju i dobiva poslije gem. Kod 4:4 se događa ključni trenutak meča, Dimitrov gubi servis i Nadal ima priliku odservirati za meč. Uz poteškoće Rafael Nadal zadržava servis i prolazi u finale nakon maratonskog meča.

U finalu nas očekuje veliki teniski KLASIK između Rogera Federera i Rafaela Nadala.