Pet sati i 84 gema kasnije… Karlović u drugom kolu

Grant Halverson/Getty Images

Ivo Karlović se morao ozbiljno oznojiti na vrućini Melbourna kako bi se plasirao u drugo kolo Australian Opena.

Hrvatski tenisač je nakon dugih pet setova savladao Argenttinca Zeballosa nakon potpunog preokreta jer je gubio 2:0 u setovima. Na kraju je na semaforu stajalo 6:7, 3:6, 7:5, 6:2, 22:20.

Dvojica igrača na terenu su provela pet sati i 22. minute.

U petom setu koji je sam trajao koliko prosječan meč u tri seta, Karlović je u dva navrata imao break lopte, prvo na 3:2, a zatim i na 12:11, ali je Zeballos hladnokrvno rješavao probleme sa kojima se suočavao.

Pri rezultatu 20:19 igralo se na razliku, ali je Argentinac uspio sačuvati svoj servis. Ivo je do meč lopte stigao dva gema kasnije a iskoristio je drugu priliku koja mu se ukazala.

Treba napomenuti kako su igrači igrali u prilično teškim uvjetima na prilično mračnom terenu.

Karlović i Zeballos ući će u povijest Australian Opena kao igrači koji su odigrali meč sa najviše gemova u petom setu. Do sada je rekordan bio peti set između Đokovića i Wawrinke koji je srpski tenisač rješio u svoju korist sa 12:10.

BKarlović i Zeballos su bili blizu i obaranju rekorda kada je u pitanju najduži meč na AO-u jer su igrali pet sati i 22 minuta a najduži meč na prvom Gran Slamu sezone odigrali su u finalu 2012. Đoković i Nadal a meč je trajao 5 sati i 53 minuta.