Čilić nemoćan protiv sjajnog Raonića na AO

Clive Brunskill / Staff

Hrvatski tenisač Marin Čilić završio je nastup na prvom Grand Slam turniru ove sezone

Ništa od okršaja Marina Čilića i Novaka Đokovića. Iako je Marin u zadnja dva meča protiv Pairea i Bautiste igrao maratonskih pet setova, protiv Kanađanina Miloša Raonića ipak nije moglo, te je Čilić završio svoj nastup u osmini finala. Na kraju je Kanađanin slavio 6:4, 6:3, 7:5.

Iako, ruku na srce naš tenisač imao je šansi, posebice u prvom i trećem setu. Čilić je kod 5:4 servirao za ostanak u meču, ali kanadski tenisač je odmah iskoristio drugu set loptu, iako je Čilić pri rezultatu 3:3 imao dvije break lopte čime je već potencijalno mogao doći do osvajanja prvog seta.

Drugi set je tekao poprilično glatko za Raonića što je Kanađanin i potvrdio. Ipak, vjerovalo se kako se Čilić može vratiti, posebice kod rezultata za 5:4 kada je Međugorac imao dvije set lopte koje nije iskoristio. Odmah u idućem gemu Kanađanin radi break i priči je bio kraj.

Ipak, teško da se može išta zamjeriti Marinu jer je Raonić bio taj koji je diktirao igru što potvrđuje i ispaljenih 35 aseva, ali i veći broj winnera (55) u odnosu na Čilića.

Kanadski tenisač u četvrtfinalu će na Novaka Đokovića koji je također bez većih problema svladao Argentinca Diega Schwartzmana.