Tenis

21.04.2019 | 11.27

Fed Cup: Australke u finalu nakon 26 godina

Australska ženska teniska reprezentacija pobijedila je u Brisbaneu Bjelorusiju s 3-2 i izborila finale Fed Cupa, njihovo prvo od 1993. godine.

(Photo by Scott Barbour/Getty Images)

U nedjelju je u Brisbaneu prvo Ashley Barty s 6-2, 6-2 slavila protiv Arine Sabalenke, da bi Viktorija Azarenka s 6-1, 6-1 nadigrala Sam Stosur.

Odluka je pala u parovima gdje su Barty i Stosur u neizvjesnom meču slavile s 7-5, 3-6, 6-2 protiv Azarenke i Sabalenke.

U drugom polufinalu u Rouenu Francuska i Rumunjska igraju 1-1 nakon prvog dana.(h)